1. Zapraszamy do kontaktu z doradcą Eko Woda Filtracja!
Bezpłatna konsultacja telefoniczna: (71) 798-93-97
Uzdatnianie wody i filtry do wody. Profesjonalne systemy uzdatniania wody / Uzdatniacze wody EWF
Domyślny

Prowadzimy instalacje na terenie

Polski z dojazdem do

Państwa domu lub firmy.

 

Zapytania w sprawie oferty cenowej prosimy kierować do biura:

+48 (71) 798-93-97

+48 602 350 332

 

Na pytania związane z urządzeniami oraz stosowanymi technologiami odpowiadają pracownicy działu technicznego:

+48 668 523 388

 

Koniecznie zapytaj o wyjątkową ofertę Internetową!

 

Codziennie odpowiadamy także na e-maile: biuro@ewf.net.pl

Filtr mechaniczny

Niezależnie od celu, do jakiego uzdatnia się woda, pierwszym i niezbędnym etapem uzdatniania w przypadku każdej stacji jest filtrowanie wody mechaniczne. Po filtracji mechanicznej zawsze mamy pewność, że każde urządzenie, stanowiące układ stacji jest zabezpieczone od zanieczyszczeń stałych, których obecność spowodowana złą jakością instalacji (rdza, piasek, kowalki rur itp.) i może spowodować uszkodzenie armatury instalacji oraz elementów stacji.
 

Oferta produktowa:

Filtry do wody Cintropur

Filtry do wody Honeywell

Filtry do wody Aqua


Filtr do wody mechaniczny CintropurNW25TE-CTN-240x300

honeywellFiltr do wody mechaniczny Honeywell

Filtr do wody mechaniczny AquaFiltr do wody mechaniczny Aqua
Kolumnowe filtry mechaniczne

 
 

Woda pochodząca z ujęcia własnego, np. studni głębinowej czy z miejskiego wodociągu jest zanieczyszczona cząstkami stałymi, takimi jak drobinki piasku, rdzy, włókna, itp. Aby zapewnić prawidłową pracę urządzeń uzdatniających wodę, należy zadbać o to, by uzdatniana woda zawierała możliwie jak najmniej cząstek stałych.
Gdyby dostały się one do układu uzdatniania, mogłyby osadzić się np. na złożu jonowymiennym, zmniejszyć stopień jego wydajności i podnieść koszty eksploatacyjne urządzenia. Jeżeli jednak niewielka część zanieczyszczeń stałych przedostałaby się poza układ uzdatniający, to nagle okazałoby się, że woda pobierana w kranie zawiera zanieczyszczenia, które bezwzględnie nie powinny być spożywane przez człowieka.
Co gorsza, mogłoby się okazać, że w kotle grzewczym lub innych urządzeniach, gromadzą się zanieczyszczenia stałe, których w żadnym wypadku nie powinno tam być. Istnieje ryzyko, że po dłuższym okresie użytkowania systemu uzdatniania wody, który nie posiada filtracji mechanicznej, będziemy zmuszeni do wymiany kosztownych urządzeń grzewczych, ze względu na ich zanieczyszczenie.

 


Filtr mechaniczny - zobacz różnicę

 

Filtry mechaniczne są urządzeniami montowanymi na samym początku układu uzdatniania wody, na odcinku między punktem poboru wody (od pompy lub przyłącza wodociągowego) a pierwszym specjalistycznym urządzeniem do uzdatniania wody.

 

Obecnie na rynku istnieje szeroka gama tego typu urządzeń. Można podzielić je na:

  • filtry z wkładami wymiennymi,
  • filtry z płukaniem przeciwprądowym (automatyczne lub półautomatyczne),
  • filtry z możliwością spustu nagromadzonych zanieczyszczeń.

 

Filtry z wkładami wymiennymi

Jest to rozwiązanie, które wymaga okresowej wymiany wkładów. Producenci oferują przeróżne rodzaje wkładów w zależności od potrzeb. Wyróżnić można: wkłady polipropylenowe, sznurkowe, harmonijkowe, siatkowe (wielokrotnego użytku, które można przepłukać i oczyścić pod bieżącą wodą), worki filtracyjne.

 

Filtry z płukaniem przeciwprądowym

Są to filtry, które oczyszcza się ze zgromadzonych zanieczyszczeń za pomocą procesu płukania przeciwprądowego. Istnieją modele automatyczne (podłączone do źródła prądu) i takie, które należy obsługiwać manualnie. Posiadają one spust do wody popłucznej i wymagają okresowego zużycia wody, w procesie oczyszczania. Dokładne dane techniczne, dotyczące ilości wody wykorzystanej w procesie płukania i jego częstotliwości, zawarte są w kartach katalogowych.

 

Filtry z możliwością spustu nagromadzonych zanieczyszczeń.

Nie wymagają okresowej wymiany wkładu filtracyjnego (chyba, że ten ulegnie uszkodzeniu) ani zasilania energią elektryczną. Nagromadzone zanieczyszczenia stałe usuwa się otwierając zawór spustowy. Częstotliwość usuwania zanieczyszczeń zależy w znacznej mierze od natężenia przepływu, ilości zanieczyszczeń oraz zapotrzebowania na wodę. Im woda bardziej zanieczyszczona, tym częściej trzeba oczyszczać filtr.
  
Stosujemy filtry różnych rodzajów, od różnych producentów, jakość i niezawodność których sprawdzona na wielu już istniejących stacjach.
  
Sprawdź również w czym pomoże Ci zmiękczanie wody.
Zakupy finansuje:
Dowiedz się więcej>>>>

© Eko Woda Filtracja Wrocław - Uzdatnianie wody oraz filtry do wody - Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.